Za nami trzydniowe Rekolekcje Pasyjne dla wiślańskich szkół średnich, które w tym roku odbyły się w nieco innej formule niż zwykle.
Po raz drugi w historii, pierwszy dzień rekolekcji miał ekumeniczny charakter. Młodzież z dwóch wiślańskich szkół: Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz Liceum Ogólnokształcące im. P. Stalmacha - zarówno osoby wyznania ewangelickiego, jak i rzymskokatolickiego zebrała się w kościele ap. Piotra i Pawła. Tematem rekolekcji było: nawrócenie.
Modlitwą rozpoczął pierwszy dzień ks. Łukasz Tlałka z Parafii rzymskokatolickiej, zaś refleksją biblijną na temat historii o marnotrawnym synu podzielił się ks. Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Biblijna refleksja był a wprowadzeniem do świadectwa, którym podzieliła się znana aktorka, reżyserka, a zarazem miłośniczka rajdów samochodowych Patrycja Hurlak. W przekonywający sposób podzieliła się z młodzieżą doświadczeniem swojego życia, które prowadziła z dala od Boga, by stać się „Nawróconą wiedźmą”. Taki tytuł nosi jej książka, w której opowiada o swoim nawróceniu i życiu z Bogiem.
Organizatorami pierwszego rekolekcji w wymiarze ekumenicznym były: Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia NMP oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska.
W kolejnych dniach młodzież uczestniczyła w zajęciach na terenie swoich parafii. Na koniec rekolekcji odbyło się młodzieżowe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą.
20160321_092859 hurlak