Modlitwa o jedność chrześcijan.

W niedzielę 21 stycznia odbyło się tegoroczne wiślańskie nabożeństwo ekumeniczne zorganizowane w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 

Tym razem nabożeństwo odbyło się w kościele rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Lipowej w Wiśle. 

Zebranych powitał gospodarz ks. prob. Wiesław Firlej, który przedstawił temat tygodnia modlitw przygotowany przez chrześcijan z Karaibów. Kazanie wygłosił natomiast ks. radca Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Intencje modlitewne odczytali ks. prob. Zdzisław Sztwiertnia z Jawornika, ks. prob. Tadeusz Byrt z Głębiec i ks. Łukasz Ostruszka, wikariusz wiślańskiej parafii. 

W nabożeństwie uczestniczył również burmistrz miasta Wisła Tomasz Bujok razem z małżonką. Śpiewem służył chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle pod dyrekcją Elżbiety Szajtauer. 

„Prawica Twoja wsławiła się mocą” – pod tym hasłem przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Fot. Mariusz Hombek / Foto Hombek