Za nami kolejny turniej o Puchar Proboszcza i Kuratora.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle zorganizowała w sobotę 30 czerwca VI Turniej o Puchar Proboszcza i Kuratora. Tym razem rozgrywki były wyjątkowe, bo odbyły się w przeddzień 180. Pamiątki Wybudowania i Poświęcenia kościoła ap. Piotra i Pawła w Wiśle.

W tym roku w hali im. Wiślańskich Olimpijczyków zjawiło się pięć drużyn siatkarskich (Wisła, Malinka, Ustroń, Dobka-Polana i „Somsiady”) oraz sześć drużyn koszykarskich, które rywalizowały w rozgrywkach koszykówki 3X3.

Zespoły grały systemem każdy z każdym. W siatkówce najlepsza okazała się drużyna Malinki, a tytuł MVP, czyli najlepszego zawodnika turnieju zdobył Piotr Polok. Drugie miejsce zajęła ekipa gospodarzy, a trzecie Ustroń.

W turnieju koszykarskim w kategorii juniorek zwyciężyła drużyna Turbo Team, natomiast w rywalizacji seniorskiej zespół Marceliny Strządały, utalentowanej koszykarki i trenerki z Wisły. Tytuły MVP zdobyły Marcelina Strządała, Samantha Pinkas, Julia Musiał i Anna Szajthauer.